PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36638}

Dziewczyna z perłą

Girl With a Pearl Earring
7,1 87 554
oceny
7,1 10 1 87554
7,4 14
ocen krytyków
Dziewczyna z perłą
powrót do forum filmu Dziewczyna z perłą

1.co jest tematem filmu.
2.w jaki sposob zainspirowal rezysera filmu obraz wermera.
3.co mozna wyczytac z twarzy dziewczyny na obrazie wermera po obejrzeniu filmu.
4.czemu służą oszczędne dialogi w filmie.

temat recenzji:
Rozwiń myśl jednego z krytyków filmowych,który napisał,że film petera webbera to "subtelne zmyślenie i ciche zamyślenie nad płotnem wermera".

jeśli ktoś ma pomysł na rozwiązanie którego kolwiek z tych zadań proszę o odpowiedz.

ocenił(a) film na 10
eprysznic

subtelne zmyślenie - to znaczy ze reżyser wg własnej interpretacji obrazu Vermera "Dziewczyna z perłą" wysnuł całą historię ukazaną w filmie, która jest oczywiście zmyślona
ciche zamyślenie - chodzi o to dlaczego dziewczyna na obrazie, która jest ewidentnie mało zamożna została sportretowana jak na ówczesne czasy w niecodziennym nakryciu głowy i z biżuterią (na którą z pewnością nie było ją stać) reżyser próbuje połączyć te wszystkie nurtujące pytania oraz znaleźć na nie odpowiedź
Ad1 Próba odpowiedzi na pytanie w jakich okolicznościach powstało jedno z najbardziej tajemniczych dzieł Vermera
Ad2 dziwne nakrycie głowy, kolczyk - symbol luksusy w uchu zwykłej, prostej dziewczyny
Ad3 nie wiem
Ad4 budowaniu napięcia emocjonalnego pomiędzy bohaterami wyobraźnia ma Ci pracować

ocenił(a) film na 7
melpomene_fw

dzięki :))

ocenił(a) film na 10
eprysznic

mam nadzieję ze pomogłam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones