PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36638}

Dziewczyna z perłą

Girl With a Pearl Earring
7,1 87 554
oceny
7,1 10 1 87554
7,4 14
ocen krytyków
Dziewczyna z perłą
powrót do forum filmu Dziewczyna z perłą

Pomylka akademi niewybaczalna

użytkownik usunięty

Wlasnie ogladalem "Girl With A Pearl Earring" nominowany w 3 kategoriach do tegorocznego oscara (kostiumy, zdiecia i scenografia). Film jak na angielski dramat niczym nowym nie zaskakuje, wciaz ta sama nuda, a co do nominacji to scenografia ma wielkie braki i wpadki, kostiumy sa ok ale wiele filmow w zeszlym roku byly nagrane o tamtym okresie i niczym sie nie roznily, a zdiecia no coz nic dodac nic ujac ( i jak tu zrozumiec akademie).

ocenił(a) film na 10

jakie braki ?
Hmmm ciekawa jestem, o jakie braki w senografii może chodzić autorowi komentrza. Jak na moje oko historyka sztuki scenografowie poradzili sobie świetnie przy odtwarzaniu realiów XVII wieku. A co do zdjęć, to autor wypowiedzi chyba nie zauwazył tego, jak bliskie są one malarstwu Vermeera. A o nim to w końcu miała być opowieść....

użytkownik usunięty

Jesli juz mowa o pomyłkach, to... rzeczywiście Akademia pomyliła sie, i to bardzo, nie nagradzając tego wspaniałego filmu we wszystkich kategoriach, w których był nominowany i nie nominując w wielu innych!!!!

Ja róznież nie zauwazylam zadnych "wpadek". Film zawówno fabuła jak i wykonanie piekne) zdjecia wygladaja jak obrazy Verneera. spokojne i piękne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones