PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36638}

Dziewczyna z perłą

Girl With a Pearl Earring
7,1 87 560
ocen
7,1 10 1 87560
7,4 14
ocen krytyków
Dziewczyna z perłą
powrót do forum filmu Dziewczyna z perłą

Niby nic się nie dzieje,ona wciąż miesza farby,on nieustannie przypatruje się JEJ.Coś wisi w powietrzu,nie wypowiedziana i jakże subtelna potrzeba przebywania obok siebie,dotyku,bliskości, może pomieszana z pożądaniem,ale ja go tam raczej nie dostrzegłam.i dobrze. to co nie osiągalne bywa najlepszym źródłem doznań,które to uzewnętrznić można np malując obraz:)

ocenił(a) film na 7
Zuza94

Dokładnie, niby nic się nie dzieje, a jednak... :)

ocenił(a) film na 6
Zuza94

Popieram ocene.

ocenił(a) film na 6
Zuza94

Zgadzam się. Nie spadłam z wrażenia, też dałam 6/10.

ocenił(a) film na 6
Zuza94

też tak uważam. Gra emocji jest niezwykle subtelna a za to naprawdę duży plus. Fascynujące są również kolory i kształty w tym filmie, niezwykle nasycone jak dla mnie. Ale...mimo wszystko nie jest to szaleństwo, film ciekawy ale nie fascynujący.

ocenił(a) film na 7
imd__xD

Niestety, też muszę się zgodzić. Chyba sama chciałabym sobie wmówić, ze film wart jest więcej, ale moja ocena również nie jest za wysoka.
Szkoda mi przede wszystkim zdjęć, bo są, moim zdaniem, świetne. Oddają malarski kilmat, zgrabnie i nienachalnie nawiązują do innych obrazów Vermeera. Operator ładnie bawi się tworząc jakby ramy obrazów z drzwi i okien, urzeka kolorem. No i tyle. Sama historia opowiedziana została jakoś beznamiętnie, nie zajmuje aż tak jakbym sobie tego życzyła ;) a po pewnym czasie zaczyna wręcz nudzić. No i gra aktorska nie zachwyca - Firth zagrał bardzo przeciętnie, Johansson prezentowała się malowniczo, ale jakoś nic poza tym - jej na wpół otwarta wciąż buzia zaczynała mnie już irytować i choć nie jestem fanką tej aktorki, to jednak sądzę, że stać ją na więcej.

palma232

Właśnie! te wiecznie otwarte usta! a myślałam,ze tylko mnie to drażni :)

Zuza94

ale ona była zafascynowana malarzem, wiec musiała (!) mieć rozchylone usta.
Chcesz zobaczyć rozchylone usta? Które drażnią? Popatrz sobie na Kristen Stewart. Od Scarlett sie odczep, bo jest b.dobra w tym co robi.

ocenił(a) film na 6
taranee

ale ona praktycznie w każdym filmie wygląda jak "na rybkę" XD chyba jest niedotleniona ;)

ocenił(a) film na 5
Zuza94

Ja dałem 5, bo gra Scarlett w tym filmie wybitnie słaba, Colin zresztą też nie zachwycił. Liczyłem na coś lepszego. Film strasznie smętny, monotonny i flegmatyczny. Z pewnością drugiego razu nie będzie w tym przypadku.

ocenił(a) film na 5
cinefilo

Też tak uważam. Z półtoragodzinnego filmu można by zrobić dwudziestominutowy i tez byłoby dobrze. Scarlett niby zagrała dobrze, ale taka jakaś kurde nijaka była. Szału nie ma, ale trzeba przyznac, że mimo wszystko film nawet wciąga i ogląda się przyjemnie :)

ocenił(a) film na 8
Zuza94

wydaje mi się że ten film porusza bardziej ludzi wrażliwych na piękno ujęć,obrazów.Dla mnie wątek nie był tak ważny jak sam klimat tamtych czasów ,który uważam jest pokazany świetnie.

ocenił(a) film na 10
olkinia

Zgadzam się z Tobą. Mnie osobiście film niesamowicie poruszył. Piękne obrazy, które w niezwykle subtelny i nie zawsze dosłowny sposób podkreśliły to co najważniejsze. Wszystko w tym filmie jest takie impresjonistyczne! A muzyka magiczna.

ocenił(a) film na 10
Zuza94

Moim zdaniem, właśnie to, że niby nic się nie dzieje, jest największym atutem tego filmu. Nie jest on przegadany, oczywisty, wszystko tak naprawdę rozgrywa się między słowami, jedno spojrzenie, gest bywa tu znacznie bardziej wymowny niż często cały długi dialog.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones