PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36638}

Dziewczyna z perłą

Girl With a Pearl Earring
7,1 87 560
ocen
7,1 10 1 87560
7,4 14
ocen krytyków
Dziewczyna z perłą
powrót do forum filmu Dziewczyna z perłą

5/10

ocenił(a) film na 5

wczoraj skończyłam książkę. przed chwilą obejrzałam film. niestety jestem zawiedziona, bo jak książkę szybko się czytało, tak film przeleciał jeszcze szybciej.. i gorzej. może niepotrzebnie porównuję, książką zachwycona nie jestem aż tak bardzo, jednak gdyby w filmie nie pominęli aż tylu wg mnie dość istotnych rzeczy (śmierć Agnes, chodzenie do rzeźni z Maertege i innymi dziewczynkami, odwiedziny u rodziców, postać L... nie pamiętam nazwiska właściciela obscury :) oraz Fransa - jej brata), to film byłby wg mnie ciekawszy.

dobór postaci o dziwo wyszedł całkiem dobrze, jedynie Pieter-syn mi nie pasował.
scena końcowa też mnie zdziwiła - własciwie nie wiem, czy ktoś, kto nie czytał książki, wpadłby na to, że Vermeer umarł i że jest ona żoną Pietera.

no ale co ja tam się rozpisuję.. przecież nie takie drobiazgi były najważniejsze :) jednak wg mnie: wniosły by odrobinę.. akcji.

ocenił(a) film na 5
agula_131

tak na marginesie: z jakiej sceny jest zdjęcie 5 tu na filmwebie, jak Pieter przytula Griet? : ) albo mam okrojoną wersję filmu, albo...? :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones