filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Złote Żuki
2005
http://guldbaggen.se/english/
Szwedzki Instytut Filmowy
Data wręczenia nagród:
24 stycznia
Złoty Żuk
Najlepszy film
wygrane
Opowieści z Dalarny
(2004)
Lars Jönsson
nominacje
Fyra nyanser av brunt
(2004)
Caisa Westling
Jak w niebie
(2004)
Anders Birkeland
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa
wygrane
[Maria Kulle]
Maria Kulle
jako Anna Landin w filmie
Fyra nyanser av brunt
(2004)
nominacje
Frida Hallgren
Jak w niebie
(2004)
Sofia Helin
Opowieści z Dalarny
(2004)
Najlepszy aktor pierwszoplanowy
wygrane
[Robert Gustafsson]
Robert Gustafsson
jako Christer Landin, Johan w filmie
Fyra nyanser av brunt
(2004)
nominacje
Johan Rheborg
Fyra nyanser av brunt
(2004)
Michael Nyqvist
Jak w niebie
(2004)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Tomas Alfredson]
Tomas Alfredson
Fyra nyanser av brunt
(2004)
nominacje
Kay Pollak
Jak w niebie
(2004)
Maria Blom
Opowieści z Dalarny
(2004)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Kajsa Ernst]
Kajsa Ernst
jako Eivor w filmie
Opowieści z Dalarny
(2004)
nominacje
Ingela Olsson
Jak w niebie
(2004)
Ann Petrén
Opowieści z Dalarny
(2004)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Ulf Brunnberg]
Ulf Brunnberg
Fyra nyanser av brunt
(2004)
nominacje
Lennart Jähkel
Jak w niebie
(2004)
Joakim Lindblad
Opowieści z Dalarny
(2004)
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Perły królowej Saby
(2004)
Jens Fischer
nominacje
Fyra nyanser av brunt
(2004)
Leif Benjour
Jak w niebie
(2004)
Harald Gunnar Paalgard
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Armbryterskan från Ensamheten
(2004)
Lisa Munthe
,
Helen Ahlsson
nominacje
Bagaren
(2004)
Kristina Meiton
Gå loss
(2004)
Magnus Gertten
,
Erik Bäfving
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Glenn, the Great Runner
(2004)
Anna Erlandsson
nominacje
Fragile
(2004)
Jens Jonsson
Terrible Boy
(2003)
Johan Jonason
Najlepszy film zagraniczny
wygrane
Powrót
(2003)
Andriej Zwiagincew
Ojciec dwóch nastoletnich chłopców wraca po 12 latach do domu. By poznać swoich synów na nowo, zabiera ich w podróż.
nominacje
21 gramów
(2003)
Alejandro González Iñárritu
Między słowami
(2003)
Sofia Coppola
Najlepszy scenariusz
wygrane
Opowieści z Dalarny
(2004)
Maria Blom
nominacje
Fyra nyanser av brunt
(2004)
Martin Luuk
,
Andres Lokko
,
Robert Gustafsson
,
Johan Rheborg
,
Jonas Inde
,
Tomas Alfredson
,
Henrik Schyffert
Jak w niebie
(2004)
Carin Pollak
,
Kay Pollak
,
Margaretha Pollak
Wyróżnieni w roku 2005
Fyra nyanser av brunt
(
4/8
)
Opowieści z Dalarny
(
3/7
)
Powrót
(
1/1
)
Perły królowej Saby
(
1/1
)
Armbryterskan från Ensamheten
(
1/1
)
Glenn, the Great Runner
(
1/1
)
Jak w niebie
(
0/8
)
21 gramów
(
0/1
)
Między słowami
(
0/1
)
Fragile
(
0/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.